Εορτασμός Παγκόσμιας Ημέρας Α.με.Α. με συμμετοχή και του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. Τρικάλων

Την Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου 2022, εορτάστηκε η Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία στα πλαίσια της εκδήλωσης που διοργάνωσε το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Τρικάλων στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Τρικκαίων. Μαθητές και μαθήτριες του ΕΝ.Ε.Ε.Γ.Υ.-Λ. Τρικάλων συμμετείχαν με το δρώμενο “Τα φτερά του ονείρου”, καθοδηγούμενοι από τους καθηγητές τους, και πραγματικά πέτυχαν να συγκινήσουν και να ευαισθητοποιήσουν τους παρευρισκομένους. Ένωσαν τις δημιουργικές τους δυνάμεις με τους μαθητές των άλλων σχολείων, κινητοποιώντας τους πάντες, μέσα από τη ζωγραφική, τη μουσική και την κίνηση, να αγωνίζονται για μια  συμπεριληπτική  προοδευτική κοινωνία.

Θερμά συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες μαθητές -τριες  και στους εκπαιδευτικούς τους, κα. Ψύχου Δήμητρα και κ. Μπουσδούκο Αναστάσιο.