Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας 2020

Ανήμερα της γιορτής των Τριών Ιεραρχών, πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας, με ευχές για μια δημιουργική και ευλογημένη σχολική χρονιά. Νωρίτερα, σύσσωμη η εκπαιδευτική και μαθητική κοινότητα παρακολούθησε την ακολουθία στον ιερό ναό του Αγίου Αθανασίου στην περιοχή του Πυργετού. Ακολούθησε προβολή ντοκυμαντέρ για τη ζωή και το θεάρεστο έργο των Τριών Ιεραρχών, το οποίο επιμελήθηκε η Θεολόγος κ. Βαϊτσα Μπέργιου-Χύμα, όπως και μία σύντομη παρουσίαση από μαθήτριες του σχολείου, η προετοιμασία της οποίας ανήκει στη Φιλόλογο κ. Κυριακή Τσιτσιπά. Η διεύθυνση και το προσωπικό του σχολείου εύχονται από καρδιάς το νέο έτος να εκπληρώσει όλους τους στόχους και τα όνειρα των παιδιών και να χαρίσει δύναμη, υγεία και φώτιση.