Δράση μαθητών/-τριών του ΕΝ.Ε.Ε. ΓΥ.-Λ Τρικάλων… μεταποίηση αγροτικών προϊόντων

Τι πιο ωραίο, τι πιο όμορφο, τι πιο γλυκό από ένα γλυκό της εποχής του φθινοπώρου. Το κυδώνι ένα Φθινοπωρινό φρούτο με κιτρινοπράσινο χρώμα, μετασχηματίζεται σε ένα από τα πιο αγαπημένα κοκκινωπά γλυκά για μικρούς και μεγάλους.

Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2022, με πρωταγωνιστές στον πάγκο εργασίας τους μαθητές και καθοδηγητές τους εκπαιδευτικούς Μαρία Δρόσου, Βασιλική Θεοδώρου, Κατερίνα Κοπάνου και Χρήστο Αργυρόπουλο, στα πλαίσια του προγράμματος «Μεταποίηση Αγροτικών Προϊόντων», το γλυκάκι δεν έτυχε αλλά πέτυχε!!!

Το γλυκάκι γεύτηκαν οι συμμετέχοντες μαθητές και εκπαιδευτικοί στη δράση, όπως επίσης προσφέρθηκε στους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς και μαθητές του σχολείου, λαμβάνοντας θετικές κριτικές.

Θα ακολουθήσουν παρόμοιες δράσεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα, προσφέροντας γνώση, δράση και ομαδική συνεργασία στους μαθητές.