Τέλεση Αγιασμού στο ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. Τρικάλων για τη νέα σχολική χρονιά

Την Τετάρτη, 11 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρα 10:00 π.μ., τελέστηκε στο  Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο – Λύκειο Τρικάλων ο καθιερωμένος Αγιασμός  για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας, συνοδευόμενοι από τους γονείς και κηδεμόνες τους, προσήλθαν με τη δέουσα ευλάβεια και έλαβαν τις ευχές όλων για μια δημιουργική σχολική χρονιά.

Στον Αγιασμό παρέστη ο Προϊστάμενος του ΚΕΔΑΣΥ κ. Απόστολος Σπαθής και την Τοπική Αυτοδιοίκηση εκπροσώπησαν η Δημοτική Σύμβουλος κ. Βίβιαν Τέγου-Καρακούση καθώς και ο εντεταλμένος Περιφερειακός Σύμβουλος κ. Ντίνος Μπάρδας. Χαιρέτησαν θερμά τους μαθητές/-τριες, εκπαιδευτικούς και γονείς και ευχήθηκαν σε όλους ένα δημιουργικό σχολικό έτος.

Η Διευθύντρια, η Υποδιευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων εύχονται από καρδιάς καλή πρόοδο, υγεία κι ευτυχία στους/στις μαθητές/τριες του σχολείου και καλή δύναμη στους γονείς και κηδεμόνες που στέκονται πάντα αρωγοί και συνοδοιπόροι τους.