Συμμετοχή στην εκδήλωση του Συλλόγου ΑμεΑ ¨ΕΛΠΙΔΑ¨ με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Το σχολείο μας την Τρίτη 5 Δεκεμβρίου 2017 με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία συμμετείχε στην εκδήλωση του Συλλόγου ΑμεΑ  “ΕΛΠΙΔΑ” παρουσιάζοντας το μουσικοθεατρικό δρώμενο “Το χρυσό Μπαλόνι”. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο μύλο των Ξωτικών (Ματσόπουλου). Στην παράσταση συμμετείχαν όλα τα παιδιά του σχολείου. Την επιμέλεια του μουσικοθεατρικού δρώμενου είχαν η ψυχολόγος κ.  Βασιλική Σιάτρα και η κοινωνική λειτουργός κ. Βασιλεία Καρβούνη ενώ τη μουσική επιμελήθηκε ο μουσικός κ. Χαράλαμπος Χαρίτος. Στο τέλος της εκδήλωσης τα παιδιά συνοδευόμενα από την Διευθύντρια και το προσωπικό του σχολείου ξεναγήθηκαν στο μύλο των ξωτικών και διασκέδασαν παρέα με τους μάγους, τα ξωτικά και τις νεράιδες!!!