Το κουτί των καλών πράξεων

Οι διακοπές των Χριστουγέννων πλησιάζουν και το χριστουγεννιάτικο κλίμα έχει ήδη δημιουργηθεί στο ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Τρικάλων. Για την ενίσχυση του πνεύματος των Χριστουγέννων και των καλών σχέσεων μεταξύ μαθητών/-τριών και στα πλαίσια του Σχεδίου Δράσης του Άξονα 3 (Σχέσεις μεταξύ μαθητών/-τριών), ένα παιχνίδι έχει ξεκινήσει στο σχολείο μας, “Το κουτί των καλών πράξεων”.

Κάθε μαθητής/-τρια επέλεξε τυχαία μέσα από το κουτί ένα χαρτάκι με το όνομα ενός άλλου μαθητή/-τριας. Αποστολή όλων είναι να κάνουν μια καλή πράξη, μια καλή χειρονομία όσο μικρή και αν είναι αυτή στον/στη μαθητή/-τρια που επέλεξαν μέσα από το κουτί χωρίς όμως να αποκαλύψουν σε κανέναν το όνομα.

Το παιχνίδι συντονίζουν οι εκπαιδευτικοί της Ομάδας Δράσης του άξονα 3 Τσακίρη Αθανασία, Γεωργολοπούλου Μιχαέλα, Καρανάσιου Χρύσα και Ψύχου Δήμητρα.

Ας παίξουμε λοιπόν!!!