Συμβουλευτική Επαγγελματικού Προσανατολισμού «Μαθητεία»

Στο πλαίσιο του Σχεδίου Δράσης του Άξονα 2 (φοίτηση και σχολική διαρροή), πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 14-3-2023 κατά τη διάρκεια της 4ης και 5ης διδακτικής ώρας, ενημέρωση στους μαθητές των τάξεων Β΄, Γ΄ και Δ΄ Λυκείου και των δύο τομέων της σχολικής μονάδας, σχετικά με το μεταλυκειακό έτος και συγκεκριμένα για τη μαθητεία. Την ενημέρωση και παρουσίαση επιμελήθηκε ο αξιότιμος συνάδελφος της σχολικής μας μονάδας κ. Καραλής Γεώργιος, ως Σύμβουλος Σταδιοδρομίας Επαγγελματικού Προσανατολισμού. Το δεύτερο άξονα διαχειρίζονται στη σχολική μονάδα οι εκπαιδευτικοί: Μαγκούφης Μαρίνος και Αργυρόπουλος Χρήστος. Θέλουμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες στον κ. Καραλή για το χρόνου του και τις σημαντικές πληροφορίες που μετέφερε τόσο στους μαθητές, όσο και στους εκπαιδευτικούς σχετικά με τη μαθητεία.