Συμμετοχή του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. σε πρόγραμμα του Κ.Π.Ε. Περτουλίου-Τρικκαίων

Την Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2018, οι μαθητές του σχολείου μας,  συνοδευόμενοι από τους εκπαιδευτικούς, το Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό (ΕΕΠ) και Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό (ΕΒΠ) του σχολείου, είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα του Κ.Π.Ε. Περτουλίου-Τρικκαίων με θέμα: «Βαρούσι, η παραδοσιακή συνοικία κάτω από το κάστρο».

Με την άφιξη των μαθητών η παιδαγωγική ομάδα του Κ.Π.Ε. τους υποδέχτηκε και τους ξενάγησε στους χώρους του κέντρου. Στη συνέχεια τους οδήγησε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του κέντρου όπου παρακολούθησαν διαδραστική προβολή με συμμετοχή και ενδιάμεση εμπλοκή των μαθητών. Τέλος οι μαθητές ακολούθησαν την καθορισμένη διαδρομή στο Βαρούσι, την παραδοσιακή συνοικία κάτω από το κάστρο.

Μετά από την ολοκλήρωση του προγράμματος στο κέντρο οι μαθητές ευχαρίστησαν τα μέλη της παιδαγωγικής ομάδας του Κ.Π.Ε. και αποχώρησαν  ανανεώνοντας το ραντεβού τους για συμμετοχή σε επόμενο εκπαιδευτικό πρόγραμμα!!!