Συμμετοχή του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. στη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση “Γιορτή Αγγέλων” του Συλλόγου “Ελπίδα”

Την Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2018, οι μαθητές του σχολείου μας, συνοδευόμενοι από τους εκπαιδευτικούς, το Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό (ΕΕΠ) και Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό (ΕΒΠ) του σχολείου, είχαν την χαρά να συμμετάσχουν στη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση “Γιορτή Αγγέλων” που διοργάνωσε με επιτυχίαο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Ειδικών Δημοτικών Σχολείων και ΑμεΑ Ν. Τρικάλων «Ελπίδα» στο Πνευματικό Κέντρο Τρικάλων για κοινωφελή σκοπό.

Το σχολείο μας συμμετείχε στην εκδήλωση με δυο ομάδες παιδιών που παρουσίασαν τα εξής δρώμενα:

• θεατρική παράσταση “Τα τέσσερα κεριά”
  • μουσικοκινητική παράσταση

Την επιμέλεια-οργάνωση των δρώμενων είχαν η κ. Σωτηρία Παπανικολάου, Διευθύντρια του σχολείου, η κ. Στεριανή Δεληλίγκα, Ψυχολόγο, η κ. Ευαγγελία Ακρίβου, Κοινωνική Λειτουργό και η κ. Ειρήνη Ιορδανίδου, Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό.