Παρουσίαση εργασίας για το FREEMOBILITY 2019

Την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2019 και ώρα 12:00 μ.μ στο αμφιθέατρο του 2ου ΕΠΑ.Λ το σχολείο μας παρουσίασε την εργασία για το FREEMOBILITY 2019. Η ελεύθερη οικολογική αλλά κυρίως η ανεμπόδιστη μετακίνηση, που ήταν το θέμα της εργασίας μας, είναι κάτι που μας αφορά όλους και μας προσδιορίζει καθημερινά ως προοδευτικούς και ανοιχτόμυαλους πολίτες. Επισκεφτήκαμε το Κ.Ε.Σ.Υ.  Τρικάλων, την Περιφέρεια Τρικάλων, τον Αντιδήμαρχο και τον Δήμο Τρικκαίων και καταθέσαμε τις προτάσεις βελτίωσης τόσο στο σχολείο όσο και στην πόλη μας.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους οδηγούς ταξί που καθημερινά δίνουν τον αγώνα τους στο τιμόνι για να διασφαλίσουν την ασφαλέστερη μετακίνηση των παιδιών και  τους γονείς των παιδιών που μας στηρίξανε σε όλο το πρόγραμμα. Τον Νίκο, την Μαρία, την Στεφανία, τον Χρήστο, την Αθηνά, τον Κώστα και τον Χάρη που είναι οι ΝΙΚΗΤΕΣ μας. Τέλος ευχαριστούμε την Διευθύντρια μας  κ. Παπανικολάου Σωτηρία που με την παρότρυνση της, την βοήθεια της και την σωστή της καθοδήγηση ολοκληρώσαμε αυτό το υπέροχο ταξίδι. Οι υπεύθυνοι του προγράμματος είναι ο κ. Νικόλαος Γεωργούλας (ΠΕ 88.01.50) και η κ. Ειρήνη Ιορδανίδου (ΕΒΠ).