Αειφόρο Σχολείο το ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ Τρικάλων

H σχολική μονάδα του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ Τρικάλων, για τα επόμενα τρία χρόνια, απέκτησε επάξια την πιστοποίησή της ως Αειφόρο Σχολείο, μετά από υποβολή των απαραίτητων στοιχείων προς εκτίμηση στην αρμόδια Συντονιστική Επιτροπή του Αειφόρου Σχολείου.

Το ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ Τρικάλων αξιοποιώντας τη δυναμική του, ανέπτυξε δράσεις με σαφή προσανατολισμό προς την Αειφορία.

Με οδηγό τους Δείκτες του Αειφόρου Σχολείου και με τη συνολική δραστηριοποίηση της σχολικής μας κοινότητας στο νέο σχολικό κτίριο, θα συνεχίσουμε την προσπάθεια να αποκτήσουμε και τη σημαία του Αειφόρου Σχολείου.  Απώτερος στόχος η δημιουργία οικολογικής συνείδησης για ένα καλύτερο μέλλον.

Οφείλουμε να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα τη Διευθύντρια του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ  Τρικάλων κ. Σωτηρία Παπανικολάου καθώς και τις εκπαιδευτικούς κ. Στυλιανή Παπαπολυζοπούλου, κ. Αθανασία Τσακίρη, κ. Μιχαέλα Γεωργολοπούλου και την κ. Χρυσούλα  Καρανάσιου για τη σημαντική βοήθειά τους στην απόκτηση της πιστοποίησης.